Coraz więcej znaków na niebie wskazuje na to, że mecz pomiędzy Śląskiem a GKS-em Katowice, może okazać się spotkaniem ostatniej szansy dla Jacka Magiery. Gęsta atmosfera wokół klubu z Wrocławia może odbić się na zmianie szkoleniowca. Czy zwolnienie Magiery ma jakikolwiek sens?

[więcej]

Czy zwolnienie Magiery byłoby dobrą decyzją? (KOMENATRZ)

Teza na dziś – podstawowe statystyki drużynowe bezpośrednio korelują z wynikiem. Sprawdzamy, ile w tym prawdy, ile mitu i skąd niektóre rzeczy w ogóle wynikają. Regularnie spotykamy się z  podważaniem sensu publikowania indywidualnych statystyk przez niektórych kibiców: bo dane nie oddają tego co na boisku, bo to niemiarodajne, bo liczy się zespół, bo liczby to nie wszystko, bo komputerek nie gra.

[więcej]

Zdolny Skaut: Statystyki korelują z wynikiem? (ANALIZA)

Po przerwie reprezentacyjnej wrocławianie udadzą się do Katowic, gdzie zmierzą się z beniaminkiem. Pierwszy gwizdek sędziego jest zaplanowany na godzinę 12:15 w niedzielę 20 października. Jak wyglądają liczby przed starciem z tym rywalem.

[więcej]

Statystyki nie kłamią: GKS Katowice

W 1/32 finału Pucharu Polski Śląsk Wrocław pokonał drugą drużynę UJ Kraków 9:0 i awansował do kolejnej rundy tych rozgrywek. Dwa gole zdobyła Marcelina Buś, a hat-trickiem popisała się Patrycja Ziemba. Warto dodać, że było to najwyższe zwycięstwo w historii kobiecej sekcji WKS-u.

[więcej]

PNK: Historyczna wygrana w Pucharze Polski (RELACJA)

Mecz Barycz Sułów - Śląsk II Wrocław na żywo. Zachęcamy do śledzenia naszych relacji z tego pojedynku 1/4 finału strefy wrocławskiej dolnośląskiego Pucharu Polski. Przeprowadzimy klasyczną relację tekstową, w której znajdziecie zapis wydarzeń meczowych minuta po minucie. Link znajduje się poniżej.