Śląsk 2:2 GKS. Gol w debiucie napastnika (RELACJA)

07.09.2024 (14:04) | Piotr Kryński | skomentuj (0)

Śląsk Wrocław zremisował w sparingu z GKS-em Tychy 2:2. Gole dla WKS-u zdobyli Adam Basse oraz Mateusz Bartolewski.

W pierwszym składzie WKS-u na sparing znaleźli się piłkarze, których rzadko widujemy w Ekstraklasie. Na obronie zagrali Szota i Bartolewski, natomiast między słupkami stanął Hubert Śliczniak. Na pozycji numer 9 pojawił Jakub Świerczok, który od kilku tygodni trenuje ze Śląskiem.

BEZBARWNA PIERWSZA POŁOWA

Pierwsze 30 minut nic nie przyniosło. Sam mecz można było określić mianem nudnego. Obie drużyny starały się tworzyć akcję, ale nie przekładały się one na zagrożenie pod bramką. Po złym ustawieniu Bartolewskiego wynik otworzyli przyjezdni. W 35. minucie mocnym strzałem z ostrego kąta popisał się grający z numerem 20 Mamin Sanyang. Najgroźniejszą sytuacją trójkolorowych był rzut wolny z 20 metra w 38. minucie. Świetną interwencją po strzale Petra Schwarza popisał się Marcel Łubik- bramkarz GKS-u Tychy. Do szatni piłkarze Śląska schodzili z jednobramkową stratą.

WEJŚCIE SMOKA

Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy wrocławianie doprowadzili do wyrównania. Świetne podanie Tudora Baluty na wolne pole, niskie dośrodkowanie Aleksandra Wołczka i gol Adama Basse, który dopiero co pojawił się na boisku. Pierwszy mecz i już pierwsza bramka  w barwach Śląska. W 55. minucie Basse miał szansę na dublet, ale bardzo dobra postawa na linii golkipera gości mu w tym przeszkodziła. Zdecydowana przewaga gospodarzy i nawałnica strzałów na bramkę rywali ponownie przyniosła skutek- gol Bartolewskiego w 85. minucie i Śląsk prowadzi po raz pierwszy.
Niestety brak koncentracji w końcówce spotkania sprawił iż goście doprowadzili do wyrównania. Strzelcem bramki Wiktor Niewiarowski. Koniec meczu i ostateczny wynik spotkania to 2:2.

Śląsk Wrocław - GKS Tychy 2:2 (0:1)

Basse 46', Bartolewski 85' - Sanyang 36', Niewiarowski 90'

Śląsk Wrocław: Śliczniak - Bartolewski, Paluszek (Bejger 46'), Szota (Chodera 80'), Macenko (Rygiel 80') - Ortiz (Sharabura 71'), Schwarz (Wołczek 46'), Baluta (Schierack 62'), Cebula (Jezierski 46'), Nahuel Leiva (Eyamba 46') - Świerczok (Basse 46')

GKS Tychy: Łubik (Górski 46') - Tecław (Kubik 46'), Dijaković, Kurtaran (Biedroński 46'), Rumin, Błachewicz, Sanyang (Szpakowski 46'), Ertlthaler (Makowski 46'), Dziuba, Matyśkiewicz, Keiblinger (Śpiączka 46')