PNK: Śląsk się nie zatrzymuje (RELACJA)

02.10.2024 (19:30) | Piotr Kryński | skomentuj (0)

W zaległym spotkaniu 5. kolejki Ekstraligi Śląsk Wrocław pokonał Stomilanki Olsztyn 5:0. Jest to szóste zwycięstwo WKS-u po siedmiu kolejkach. Na wyróżnienie zasługuje Paulina Guzik. 18-latka zdobyła dwa gole i zaliczyła asystę.

Trzy dni po rozbiciu Resovii (6:0) Śląsk rozgrywał mecz piątej, zaległej kolejki Ekstraligi, który nie odbył się w terminie z powodu zagrożenia powodziowego. Rywalkami WKS-u były Stomilanki Olsztyn 10. drużyna Ekstraligi.

Od początku meczu dominował Śląsk, dlatego też na pierwszą bramkę nie musieliśmy czekać długo,, bo do 21. minuty, kiedy to po zamieszaniu w polu karnym piłka spadła pod nogi Pauliny Guzik, która mocnym strzałem przy słupku pokonała bramkarkę Stomilanek. Cztery minuty później mógł być remis, jedna z zawodniczek z Olsztyna uderzyła w słupek bramki Bocian. Niebezpieczeństwo zostało jednak zażegnane i dwie minuty po tym wydarzeniu było już 2:0. Magdalena Półrolniczak dośrodkowała piłkę idealnie na głowę Guzik, która podwyższyła prowadzenie WKS-u. Na kolejne trafienia musieliśmy poczekać do drugiej połowy.

Siedem minut po wznowieniu gry znowu Guzik, tym razem mogliśmy oglądać piłkarkę Śląska nie jako strzelczynię, a asystującą. Piłka zagrana z lewej strony boiska została przyjęta przez Patrycji Ziemby, która wraz z piłką minęła Ewę Sikorę i dobiła piłkę do pustej bramki. Nie był to koniec strzelaniny przy Oporowskiej. W 67. minucie piłka po dośrodkowaniu z rzutu wolnego przez Joannę Wróblewską spadła pod nogi Ewelina Piórkowska, która wykorzystując tłok w polu karnym uderzyła bez zastanowienia w światło bramki. Futbolówka odbiła się jeszcze od jednej z obrończyń i wpadła do siatki

W doliczonym czasie gry, ponownie dośrodkowanie w pole karne Stomilanek, tym razem przez Karolinę Iwaśko, która posłała cudowne podanie do Natalii Sitarz, która odwróciła się w polu karnym i uderzyła przy bliższym słupku ustalając wynik spotkania na 5:0. Tym samym Śląsk zdobył w tym sezonie 18 na 21 możliwych punktów i plasuje się na trzeciej pozycji w tabeli.

Następnie spotkanie WKS-u już w niedzielę 6 października. Trójkolorowe zmierzą się o godzinie 16 ze Skrą w Częstochowie

Śląsk Wrocław - Stomilanki Olsztyn 5:0 (2:0)

Guzik 22',27'. Ziemba 52', Piórkowska 67', Sitarz 90+2'

Śląsk Wrocław: Bocian - Piórkowska, Gec, Ziemba, Marcelina Buś, Żurek, Półrolniczak, Sitarz, Wróblewska, Jędrzejewska, Guzik

Stomilanki Olsztyn: Sikora - Łepska, Ogierman, Turowska, Libera, Golubska, Sokołowska, Rosiak, Marques, Kałużna, Gaucha.