Grali młodzi. Zaległości odrobione

04.10.2024 (08:00) | Adam Mokrzycki | skomentuj (0)

Młodzieżowe drużyny Śląska Wrocław odrobiły w środku tygodnia zaległe mecze przełożone w wyniku powodzi. Poniżej przedstawiamy raport.

JUNIORZY STARSI

Juniorzy starsi Wojskowego Klubu Sportowego „Śląsk” (WLJ, trener Król) zremisowali z Polonią-Stal Świdnica 3:3. Wynik meczu został ustalony już w 35. minucie. Gole dla Śląska strzelili Banach, Neumann i zawodnik gości po golu samobójczym.

Skład Śląska: Zdziebełko – Wajncetel (78' Kinsner), Surowiecki (74' Szczygłowski), Sołtowski, Gawłowicz, Neumann, Wieczorek, Banach, Gruszka (85' Lędźwa), Jusza, Łysiak (55' Czaja)

JUNIORZY MŁODSI

Juniorzy młodsi Akademii Piłkarskiej Śląska Wrocław (CLJ U-17, trener Dziakowicz) pokonali na wyjeździe Miedź Legnica 7:0 (5:0). Dwa gole strzelił Szczygieł, a po jednym Kaszub, Wąsala, Rostek, Zawadzki i Wyszyński.

Śląsk zajmuje drugie miejsce w tabeli.

Skład Śląska: Pytlak – Wlazło (55' Wyszyński), Kaszub, Czyzio (55' Zawadzki), M. Moskaluk – Wąsala (65' Wołosowski), Sadłocha (65' Świerczek), Krzysztoń (46' Bojek) – Szczygieł (55 Kucharski), Pakosz, Rostek

Juniorzy młodsi Akademii Śląska (WLJM, trener Wilusz) wygrali w Świdnicy z Polonią-Stal 2:1 (0:0). Bramki dla Śląska zdobyli Szczepkowski i Różycki. Śląsk w tym sezonie nie przegrał meczu. Ma na koncie cztery wygrane i jeden remis.

Skład Śląska: Jazowski – Kołakowski (65' Matuszewski), Fitowski (46' Szczepkowski), Litwin, Czarkowski (13' Shostak), Potycz, Mańkowski, Stój (46' Bremer), Szura (77' Ulewicz), Różycki Gabryś (46' Skrzydliński)

Juniorzy młodsi WKS-u „Śląsk” (WLJM, trener Maligranda) pokonali na wyjeździe Miedź Legnica 3:2 (3:2). Dwa gole strzelił Adamenko i jednego Sadowski. Było to czwarte zwycięstwo z rzędu Śląska.

Skład Śląska: Pac – Sadowski, Pyzhov, Narożny, Instyński, Matkowski, Reczka, Adamenko, Tympalski  Wilczek, Ostapenko oraz Gromada, Kamiński, Kowalewski, Zeń

TRAMPKARZE

Nie zatrzymują się obie drużyny trampkarzy Śląska, które prowadzą w tabelach swoich rozgrywek.

Występujący Centralnej Lidze Juniorów U-15 podopieczni trenera Franczaka pokonali Miedź Legnica 3:1 (1:1). W 29. minucie legniczanie dość nieoczekiwanie objęli prowadzenie po strzale Masiela, ale już cztery minuty później wyrównał Ostrowski. W drugiej połowie dwukrotnie do siatki trafił Frankowicz.

Skład Śląska: Słodkowski – Pawelec,Frankowicz, Bocheński, Glapiak (60' Nowacki) – Kuba (53' Królikowski), Mazan (53' Pisarek), Ostrowski (75' Samoraj) – Harnyś  (41' Pawlowicz), Rudenko (53' Formalczyk), Zajączkowski

Trampkarze Akademii Śląska (WLT, trener Borgman) po ciekawym meczu pokonali Olympic Junior Wrocław 3:2 (1:1) i z kompletem sześciu wygranych prowadzą w tabeli.

Mecz zaczął się od prowadzenia rywali, jednak przed przerwą wyrównał najlepszy strzelec drużyny Wojciech Skorupa po podaniu Marciniaka. W drugiej połowie Olympic ponownie wyszedł na prowadzenie. Śląsk miał sporą przewagę i przez cały czas dążył do zmiany wyniku. W 62. minucie Łukaczyk wykorzystał błąd obrony rywala i doprowadził do wyrównania. Ten sam zawodnik kwadrans później zaliczył asystę przy decydującym golu Prudaczuka.

Skład Śląska: Borowiec (Smenda) – Mirowski, Soliński, Białach, Szuba – Malik, Skzypczyński, Czternastek, Maciniak, Skorupa, Kiałka oraz Łukaczyk, Popiołek, Luchowski, Zieliński, Prudaczuk, Buczek