PNK: Historyczna wygrana w Pucharze Polski (RELACJA)

16.10.2024 (22:00) | Piotr Kryński | skomentuj (0)

W 1/32 finału Pucharu Polski Śląsk Wrocław pokonał drugą drużynę UJ Kraków 9:0 i awansował do kolejnej rundy tych rozgrywek. Dwa gole zdobyła Marcelina Buś, a hat-trickiem popisała się Patrycja Ziemba. Warto dodać, że było to najwyższe zwycięstwo w historii kobiecej sekcji WKS-u.

W przypadku tak wysokiego zwycięstwa trudno mówić, żeby wynik nie odzwierciedlał tego, co działo się na boisku. Od pierwszych minut do ataku ruszyły Trójkolorowe. Siedem minut po pierwszym gwizdku Śląsk już prowadził. Piłkę w polu karnym po zagraniu z rzutu wolnego otrzymała Patrycja Ziemba i z zimną krwią pokonała bramkarkę gości. niecałe dziesięć minut później potężnym uderzeniem sprzed pola karnego popisała się Martyna Buś podwyższając prowadzenie. Między 30 a 35. minutą meczu dwa razy do siatki trafiła siostra Martyny, Marcelina. Kilka minut przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę gola zapisała na swoim koncie również Karolina Iwaśko. Po bardzo jednostronnej połowie, Trójkolorowe prowadziły 5:0 i już po pierwszej części gry dały do zrozumienia, który zespół będzie grał dalej.

W drugiej połowie na boisku było nieco spokojniej. Wciąż okazję miał Śląsk, jednak do kolejnych trafień kibice musieli czekać aż do 68. minuty, kiedy to po raz drugi na listę strzelczyń wpisała się Ziemba. gdy wydawało się, że mecz zakończy się wynikiem 6:0 dla WKS-u, Trójkolorowe za sprawą Katarzyny Watral, Katarzyny Musiałowskiej oraz po raz trzeci Patrycji Ziemby zdobyły 3 bramki w 5 minut i ustaliły wynik spotkania na 9:0. Tym samym jest to najwyższa wygrana kobiecej sekcji Śląska Wrocław w historii!

Piłkarki WKS-u czeka teraz prawie trzy tygodniowa przerwa. Następnie spotkanie dopiero w niedzielę 3 listopada, kiedy to Śląsk zmierzy się w Szczecinie z Pogonią.

UJ II Kraków - Śląsk Wrocław 0:9 (0:5)

Ziemba 7,68',88', Martyna Buś 16', Marcelina Buś 31',34', Iwaśko 38', Watral 85', Musiałowska 89'

Śląsk Wrocław: Kaźmierczak - Węcławek, Ziemba, Iwaśko, Marcelina Buś, Musiałowska, Martyna Buś, Żurek, Watral, Półrolniczak, Lewicka