Statystyki nie kłamią: GKS Katowice

17.10.2024 (16:00) | Jan Feliszek | skomentuj (0)

Po przerwie reprezentacyjnej wrocławianie udadzą się do Katowic, gdzie zmierzą się z beniaminkiem. Pierwszy gwizdek sędziego jest zaplanowany na godzinę 12:15 w niedzielę 20 października. Jak wyglądają liczby przed starciem z tym rywalem.

W sezonie 2007/08 w rozgrywkach Nice I ligi Śląsk przegrał z Gieksą w Katowicach 0:2 i było to ostatnie starcie tych zespołów w meczach o stawkę. W rundzie jesiennej tamtejszej kampanii we Wrocławiu padł bezbramkowy remis. Jasno można wywnioskować, że ostatnie starcia bezpośrednie nie będą miały wpływu na najbliższą potyczkę.

Powiedzieć, że sytuacja Śląska jest nienajlepsza, to tak, jakby nic nie powiedzieć. Niestety znowu musimy napisać, że wrocławianie to ostatni zespół w tym sezonie bez zwycięstwa. Czy przełamanie nadejdzie w Katowicach? O to wcale może nie być tak łatwo. Beniaminek z województwa śląskiego na własnym boisku pokazuje się z bardzo dobrej strony. Znacznie gorzej w delegacji spisują się podopieczni Jacka Magiery. Zaledwie punkt w pięciu spotkaniach wyjazdowych. Gieksa zdobyła ich o siedem więcej w meczach domowych.

GKS u siebie kontra Śląsk na wyjeździe:

• Liczba punktów (mecze): 8 (6)  - 1 (5)
  • Zdobyte bramki: 9 - 4
  • Stracone bramki: 7 -  10
  • Posiadanie Piłki: 46,67% - 42,20%

Ponadto katowiczanie aktualnie notują passę trzech zwycięstw pod rząd i okupują ósme miejsce w tabeli. Wojskowi zamykają ligową stawkę i również zmagają się z pewną serią, tylko że czterech porażek. Jak na oba zespoły wpłynęła przerwa reprezentacyjna? Odpowiedź poznamy dopiero w niedzielę, ale liczby przemawiają zdecydowanie za gospodarzami.

W tym starciu możemy spodziewać się widowiska obfitego w gole. W spotkaniach GKS-u przy Bukowej pada średnio 2,6 gola na mecz. Z kolei w wyjazdowych potyczkach Śląska Wrocław wynik ten wynosi o dwie dziesiąte więcej niż w przypadku niedzielnego gospodarza.

Warty podkreślenia jest fakt, że Śląsk w całym zeszłym sezonie przegrał zaledwie siedem razy. W bieżącej kampanii tych porażek ma już pięć, a nie rozegrał nawet 10 meczów. Łatwo wywnioskować, że tak dobry rezultat jest już na dobrą sprawę nierealny.