FUTSAL: Udany zakończenie wyjazdowej serii

22.10.2024 (21:13) | Adam Mokrzycki | skomentuj (0)

Drużyna JAXAN WKS-u Śląsk Futsal Wrocław udanie zakończyła wyjazdowy maraton. Poniżej relacja z ostatniej delegacji Wojskowych.

Pierwsze cztery mecze nowego sezonu w I lidze wrocławianie rozegrali na wyjazdach. Misje w delegacjach należy uznać za udaną – Śląsk w czterech meczach odniósł trzy zwycięstwa i przegrał tylko ze spadkowiczem z Ekstraklasy Sośnicą Gliwice. W miniony weekend po zaciętym meczu wygrał z AZS UE Kraków 4:3.

Początek należał do WKS-u, warto wspomnieć o strzałach z dystansu Turkowyda i Witka. Gospodarze groźnie kontrowali i w 7. minucie strzał Kurka obronił Herlin, ale przy dobitce był bezradny. Trójkolorowi dążyli do wyrównywania – ponownie groźnie strzelał Turkowyd, a Jajko nie wykorzystał przedłużonego rzutu karnego. Najlepszy strzelec Śląska szybko się zrehabilitował i jeszcze przed przerwą zdobył dwa gole ze stałych fragmentów gry (zwykły i przedłużony rzut karny). Bramkę zdobył też AZS i do przerwy był remis 2:2.

Po przerwie przewaga Wojskowych była nadal wyraźna. Po raz trzeci do siatki trafił Jajko, ale bramka nie została uznana. Piłka po strzałach Cardenasa i Matejka odbijała się od obramowań bramki. W 28. minucie Śląsk po raz pierwszy w tym meczu wyszedł na prowadzenie po strzale z dystansu Moena. Wkrótce po akcji duetu Jajko – Voronin ten ostatni z bliska podwyższył na 4:2. Końcówka meczu to obustronne ataki. W tym okresie padła tylko jedna bramka – Ptak z AZS skutecznie wykonał przedłużony rzut karny.

W przyszły weekend kibice w końcu będą mieli możliwość obejrzenia zawodników Śląska we własnej hali. W niedzielę 27.10 o godzinie 18:00 w hali AWF Śląsk podejmie Wisłę Opatowiec.

Dzień później o 19:30 w hali UE rezerwy Śląska zainaugurują rozgrywki w II lidze, a ich przeciwnikiem będzie Orzeł Jelcz-Laskowice.

Skład Śląska: Herlin – Matejko, Grochowski, Turkowyd, Witek – Jajko, Cardenas, Bondarenko, Taranek, Moen, Kapinos, Voronin, Dec